Rookatused
Kimmikatused
Roo ost-müük

ROOKATUS ON SAJANDITE VÄLTEL OLNUD KÕIGE TAVALISEM KATUSEKATE, KA MEIE ESIVANEMATE EELISTATUIM VALIK. SEDA VALIKUT AITAB TEIL TEOSTADA OÜ ROONIIT.

MEIE HINNAD ALGAVAD 35-40 EUR/m2-st, HIND SÕLTUB SELLEST KAS ROOKATUSELE TULEB LISANA VINTSKAPPE,KELPASI VÕI SIIS KATUSEAKNAID.

ROOKATUS ON 30CM PAKS JA GARANTII UUELE ROOKATUSELE ON 10 AASTAT(VA KATUSEHARI)

 

 

Hästi ehitatud ja hooldatud rookatused võivad vastu võtta ka sajanda sünnipäeva.
Pilliroost valmistatakse pillirooplaate, punutakse matte ja ehitatakse vastupidavad rookatused. Kuna roog on ise energiasäästlik ja hea soojustusmaterjal, võib selle alla pandav soojustus olla minimaalne. Rookatused toimivad loodusliku isolatsioonina, tagades ruumile loomuliku õhuniiskuse. Rookatuse all ei ole suvel palav ega talvel külm. Veel on roog tuntud kui pehme ja plastiline materjal, mille tõttu saab temast vormida erinevate kujudega katuseid.

 

Rookatuse keskmine eluiga on 60-80 aastat ja rookatuse paksus on 30cm. Katuse eluiga aitab pikendada hooldus. Kuna kõige rohkem saab ilmastiku käes kahjustada katusehari, siis on hea seda iga 10-15 aasta tagant uuendada. Ehitamise või parandustööd tasub ette võtta perioodil kui on kõige vähem sademeid, sest roog vajab paigaldamiseks kuiva ilma. Märjast materjalist ehitatud rookatused ei ole enam nii vastupidavad ja tihedad. Üsna levinud on arusaam, et rookatus on väga tuleohtlik kuigi tegelikult see paika ei pea. Kui majas on siiski kamin mis paiskab sädemed otse korstnasse, võib korstna otsa paigaldada võrgust sädemepüüdja. Samuti on olemas spetsiaalne immutusvahend rookatuse tulekindluse tagamiseks, kuid see vajab iga viie aasta järel uuendamist.

 

 

IMG 0122

 

 

 

IMG 0121

 

 

 

IMG 0132